play play play play

O nas

Europejskie Centrum Owocowe (E.C.O. Grupa) to organizacja zrzeszająca 149 nowoczesnych gospodarstw sadowniczych o łącznej powierzchni 1700 ha położonych w okolicach Grójca i Warki. Grupa stała sie jednym z największych producentów i dystrybutorów owoców i warzyw w Polsce. Nasze produkty znajdują odbiorców na 23 rynkach zagranicznych. W ostatnich latach wyspecjalizowaliśmy się w uprawach owoców jagodowych dynamicznie  powiększając areał plantacji: borówek, truskawek oraz malin stając się czołowym dostawcą tego produktu do sieci handlowych. 

 


Dzięki doskonałemu położeniu w sercu największego europejskiego zagłębia sadowniczego, wysokiej klasy zapleczu technicznemu oraz długoletniemu doświadczeniu handlowemu spełniamy najwyższe standardy jakościowe.

Dysponujemy centrum logistycznym

11000 m2,

wyposażonym w innowacyjne linie do sortowania z wodnym rozładunkiem, nowoczesne linie pakujące oraz bazę chłodniczą w technologii ULO na

10500 ton.


Bezpieczeństwo i najwyższa jakość produkowanej żywności jest głównym priorytetem naszej Grupy. W konsekwencji zainwestowaliśmy w supernowoczesne laboratorium, unikalne w naszej branży w Polsce i w Europie, którego celem jest pełna kontrola owoców trafiających do zakładu i po spakowaniu wprowadzonych do sprzedaży. Wraz z Uniwersytetem Warszawskim prowadzimy projekt naukowy dotyczący badania pozostałości pestycydów na owocach i działania zmierzające do ich zmniejszania. W tym kontekście należy również wspomnieć o instalacji generującej ozon w trakcie poszczególnych procesów technologicznych tj. sortowania, pakowania i przechowywania owoców. W naszych badaniach skupiamy się na zmniejszaniu pozostałości środków ochrony roślin na owocach poddanych procesowi ozonowania. Jest to kluczowe zagadnienie w kontekście produkowania zdrowej żywności.

Dbałość o najwyższą jakość oferowanych produktów to wizytówka naszej firmy. Mamy pełną świadomość, że tylko takie podejście może zapewnić nam silną i stabilną pozycję w Polsce oraz rynkach zagranicznych. W rezultacie inwestujemy w systemy zapewniające jakość, począwszy od producenta i jego działań podjętych w okresie produkcji owoców, a kończąc na złożonych procesach przygotowania produktu finalnego. Uzyskane certyfikaty i wdrożone systemy zarządzania jakością potwierdzają najwyższy profesjonalizm E.C.O. Grupy.

W naszym myśleniu skupiamy się na aspekcie ekologii w codziennej działalności firmy. Podjęte inwestycje w instalację ozonową oraz farmę fotowoltaiczną na terenie zakładu Grupy aktywnie wspierają walkę o środowisko naturalne regionu grójeckiego radykalnie zmniejszając pozostawiony przez naszą firmę „ślad wodny” (w przypadku oczyszczania biologicznego wody ozonem) jak i „ślad węglowy” (mniejszy pobór energii ze źródeł konwencjonalnych). Zależy nam na zredukowaniu do minimum obciążeń dla środowiska naturalnego związanych z procesami technologicznymi E.C.O. Grupy.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

play